SZARVAS ÉREMKINCSEI

Jul
09 .
Plakat
SZARVAS ÉREMKINCSEI - Városunk 1700 éves története a pénzhasználat tükrében ​A TESSEDIK SÁMUEL MÚZEUM időszaki numizmatikai kiállítása a Magyar Nemzeti Múzeum közreműködésével

A régi pénzérmék sok mindenről mesélnek, rejtett történeteket hordoznak magukban. Pontosan datálnak és mintegy katalógusként is szolgálnak a régmúlt évszázadok pénzügyi és kereskedelmi tevékenységeiről. Továbbá lehetőséget teremtenek arra, hogy látogatóink megértsék elődeink pénzhasználati szokásait, a kereskedelem fejlődését, valamint az egyes korok pénzverdei technikáit és ábrázolási stílusát. Sokszínű numizmatikai gyűjteményünk segítségével majd két évezred távlatában követhetjük nyomon az idők változásait, a különböző korok gazdasági dinamikáit és kereskedelmi kapcsolatait. Ezek az érmék nem csupán antik fémtárgyak, hanem izgalmas időutazásra invitálnak bennünket, hogy más szemszögből is megismerjük városunk múltját és a korábban itt élő népcsoportok mindennapi életét. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

Ďalšie programy